Aller au contenu principal

2010 m. Bahreino Grand Prix

2010 m. Bahreino Grand Prix – pirmasis 2010 m. sezono Formulės 1 Grand Prix, kuris vyko kovo 12-14 dienomis Sakhiro trasoje. Šios lenktynės buvo pirmosios Lotus F1 Team, Hispania Racing F1 Team, Sauber ir Virgin Racing ekipoms bei Nicolas Hülkenbergui, Vitalijui Petrovui, Karunui Chandhokui, Bruno Sennaai ir Lucai Di Grassi.

2009 m. šiose lenktynėse nugalėjo Jenson Button su debiutavusia Brawn GP ekipa.

2010 metų sausio mėnesį trasos organizatoriai nusprendė kiek pakeisti trasos konfigūraciją, tad šių metų lenktynės bus ilgesnėje trasos konstrukcijoje.

Treniruotės

Pirmose penktadienio treniruotėse, kurios pradėjo 2010 m. sezoną, greičiausias buvo Force India lenktynininkas Adrianas Sutilas, nuvažiavęs naujos konfigūracijos trasos ratą per 1:56.583 min. Antras liko pirmas lenktynes su Scuderia Ferrari važiuojantis Fernando Alonso (1:56.766), trečias - lenkas Robertas Kubica su Renault (1:57.041). Šiose treniruotėse pirmą kartą į trasą išvažiavo nauja Hispania ekipa, tačiau trasoje pasirodęs brazilas Bruno Senna nuvažiavo tik tris ratus.

Antrose penktadienio treniruotėse greičiu pasižymėjo vokietis Nico Rosbergas (1:55.409) antroje vietoje likusį britą Lewisą Hamiltoną aplenkęs beveik puse sekundės (1:55.854). Trečias liko N. Rosbergo komandos draugas kitas vokietis Michaelis Schumacheris (1:55.903).

Šeštadienio treniruotėse greičiausias buvo ispanas Fernando Alonso su Ferrari (1:54.099). N. Rosbergas (1:54.368) liko antras, o trečioje vietoje buvo australas Markas Webberis (1:54.500).

Kvalifikacija

Pirmose sezono kvalifikacijos lenktynėse pirmąją vietą iškovojo vokietis S. Vettelis. Už jo išsirikiavo abu Ferrari lenktynininkai - Felipe Massa ir F. Alonso. Tik šioje kvalifikacijoje pirmą kartą trasoje pasirodė indas Karunas Chandhokas, kuris liko paskutinis.

Lenktynės

Didžiąją lenktynių dalį (1-33 ratus) pirmavo vokietis Sebastian Vettel, tačiau dėl sugedusios degimo žvakės sulėtėjo bolidas ir lenktynininkas nukrito į ketvirtą vietą. Likusias lenktynes lyderio pozicijos niekam neužleido Fernando Alonso.

1  Sébastien Buemi ir Jarno Trulli buvo klasifikuoti, nes nuvažiavo daugiau, kaip 90 % lenktynių distancijos.

Kita

• Iš komandų naujokių tik Lotus baigė lenktynes.
  • Fernando Alonso prisijungė prie Juan Manuel Fangio, Mario Andretti, Nigel Mansell ir Kimi Räikkönen kaip lenktynininkas, laimėjęs lenktynes debiutuodamas Ferrari komandoje.
  • Lenktynėse startavo didžiausias lenktynininkų skaičius (24) nuo 1995 m.