Aller au contenu principal

SK Slavia Praha 2009/2010

Tento článek se podrobně zabývá sestavou a zápasy týmu SK Slavia Praha v sezoně 2009 - 2010. Slavia v ní obhajovala mistrovské tituly z Gambrinus ligy, ze sezon 2007/08 a 2008/09. Díky mistrovskému titulu se zároveň kvalifikovala do 3. předkola mistrovské části Ligy mistrů UEFA, od této sezony hrané v novém kvalifikačním formátu.

Proti FC Sheriff Tiraspol však neuspěla a po smolné domácí remíze, kdy moldavský mistr vstřelil postupový vyrovnávací gól až v nastaveném čase, přišla nejen o postup, ale i o značnou část předpokládaných příjmů. Později se ukázalo, že šlo o jeden z hlavních článků do pozdějších finančních potíží, které téměř vedly až ke krachu celého klubu.

Prohrou ve 3. předkole si Slavia "zajistila" účast ve 4. předkole, nově vzniklé soutěže zvané Evropská liga UEFA. Zde narazila na CZ Bělehrad a po vysoké domácí výhře 3:0, uhájila v odvetě postup do základní skupiny. V ní nakonec obsadila poslední 4. místo a se ziskem 3 bodů nepostoupila.

Spolu s neuspokojivými výsledky v domácí soutěži, měla tato fakta za následek, že 30. března 2010 skončil ve funkci, po více než 5 letech, hlavní trenér Karel Jarolím. Tlak ze strany fanoušků a nerozhodnost vedení klubu vyvrcholil v podání rezignace. Náhradou byl dosavadní šéf scoutingu a spolu s Jarolímem jediný muž, který dovedl od roku 1948 Slavii k mistrovskému titulu, František Cipro. Ten dovedl tým ke konečnému 7. místu v Gambrinus lize a do semifinále domácího poháru. Po sezoně však ve funkci skončil a na své místo se vrátil Karel Jarolím.

Soupiska

Změny v kádru v letním přestupovém období 2009

Poznámky:      = nezveřejněno (dohoda mezi kluby),      = odhadovaná cena,   +   = opce na prodloužení smlouvy

Změny v kádru v zimním přestupovém období 2009/2010

Neúspěšně testovaní hráči – zima 2009/2010

• záložník, Sergej Kisliak (z týmu FC Dinamo Minsk)

Rezervní tým

V této sezoně působila SK Slavia Praha "B" v České fotbalové lize (ČFL).

Hráčské statistiky

Aktuální ke konci sezony 2009 – 2010

Vysvětlivky: † = odehrál pouze podzimní část, ± = odehrál pouze jarní část.

Střelci

Poslední úprava: ke konci sezony.

Zápasy v sezoně 2009/10

Letní přípravné zápasy

1 Semifinále turnaje O pohár starosty města Čelákovic (hráno na 2 x 35 minut) 2 Finále turnaje O pohár starosty města Čelákovic (hráno na 2 x 40 minut). Slavia získala 3. prvenství v turnaji (2006, 2007, 2009). 3 Semifinále turnaje O pohár města Nová Včelnice (hráno na 2 x 30 minut) 4 Finále turnaje O pohár města Nová Včelnice (hráno na 2 x 35 minut)

Zimní přípravné zápasy

Pozn.: Fortuna Víkend šampionů je specifický halový turnaj, který se hraje na hřišti s umělotravnatým povrchem o rozměrech futsalového hřiště. Hraje se 2x 15 minut na branky o rozměrech 2x3 m s 5+1 hráči v poli s libovolným střídáním. Tohoto ročníku se účastnilo 6 českých a slovenských velkoklubů, rozdělených do dvou trojčlenných základních skupin, z nichž dva postupovali do semifinále.

Souhrn působení v soutěžích

Poslední úprava: 31. května 2010 (ke konci sezony).

Gambrinus liga

Ligová tabulka

Poslední úprava: Ke konci sezony.
Vysvětlivky: Z = Zápasy; V = Výhry; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body.