Ernestas Veliulis (g. 1992 m. rugpjūčio 22 d.) – Lietuvos futbolininkas, saugas.

2013 m. rugpjūčio pradžioje grįžo į Lietuvą atstovavo FK Atlantas iki 2014 m. pabaigos.

FK Klaipėdos Granitas

Vėliau perėjo į kitą uostamiesčio klubą FK Klaipėdos Granitas.

FK Sūduva

Tris sezonus buvo FK Sūduva narys ir su šia ekipa tapo Lietuvos čempionu (2017 m.).

FK Jonava

2018 m. perėjo į FK Jonava. A lygoje sužaidė 23 rungtynėse ir pelnė keturis įvarčius.

FK Panevėžys

Nuo 2019 m. atstovavo „Panevėžio“ klubui. A lygoje sužaidė 23 rungtynėse ir pelnė du įvarčius.

Po sezono baigėsi sutartis, kuri netrukus buvo pratęsta ir kitam sezonui.

2020 m. sezonas dėl pandemijos keliamų grėsmių buvo trumpesnis ir buvo sužaista vos 20 A lygos rungtynių. Veliulis žaidė 19 rungtynių ir pasižymėjo trimis įvarčiais.

2021 m. sezone dėl traumų žaidė mažiau. Sužaidė vos 24 rungtynes, pasižymėjo trimis įvarčiais.

2022 m. vasario 9 d. pranešta, kad ir toliau lieka „Panevėžio“ klube. 2022 m. kovo 16 d. rungtynėse prieš FC Hegelmann pasižymėjo pelnydamas įvartį, o panevėžiečiai nugalėjo varžovus rezultatu 1:0.

2023 m. sausio 20 d. tapo žinoma, kad žaidėjas lieka klube. 2024 m. sausio mėn. sutartis pratęsta vienerių metų laikotrapiui.

Statistika

A lygos statistika

Spalvų reikšmės:

Ekipa žaidė A lygoje;

Nacionalinė rinktinė

Kitados žaidė įvairaus amžiaus jaunimo rinktinėse.

Žaidė nacionalinėje komandoje. 2016 m. kovo 23 d. vykusiose rungtynėse sužaidė 28 minutes, o Lietuva pralaimėjo Rumunijai 0-1.