Aller au contenu principal

Nejlepší český basketbalista 20. století

Česká basketbalová federace a Asociace ligových klubů v roce 2001 vyhlásily anketu o nejlepšího českého basketbalistu 20. století, kterou inicioval funkcionář Sparty Praha Pavel Majerík. Nejlepším českým basketbalistou 20. století byl vyhlášen Jiří Zídek st., na druhém a třetím místě skončili Kamil Brabenec a Ivan Mrázek. Výsledky ankety basketbalistů byly slavnostně vyhlášeny v Karlových Varech v sobotu 16. června 2001.

Nejlepší českou basketbalistkou 20. století byla vyhlášena Milena Jindrová.
Slovenská basketbalová asociace vyhlásila anketu o nejlepší basketbalisty Slovenska 20. století, jejíž výsledky byly vyhlášeny v prosinci 2000.

Hráč (rok narození), účast Olympijské hry (OH), Mistrovství světa (MS), Mistrovství Evropy (ME) – medaile a další údaje: